WKKR PTTK Cyklista

Włocławski Krajoznawczy Klub Rowerowy "Cyklista" formalnie istnieje od 16 października 2007 roku, tj. od dnia podjęcia Uchwały Nr 61 Zarządu Oddziału Kujawskiego PTTK we Włocławku a tak naprawdę powstał około pięciu miesięcy wcześniej. Pomysł zawiązania klubu turystyki rowerowej, koniecznie krajoznawczego, chodził po głowie kilku osobą już od jakiegoś czasu. Zbigniew Suszyński, Czesław Kuliński, i Paweł Grabczewski zebrali grupkę "zapaleńców" jazdy na rowerze która oprócz niedzielnych rodzinnych wycieczek i rajdów Prezydenckich chciała poznawać dalsze zakątki naszego województwa i kraju. Tyle historia a obecnie klub zrzesza 52 członków z czego 38 to grupa działająca aktywnie, mają też liczną grupę sympatyków, która powiększa grono "zakręconych rowerowo". Jeżdżąc po regionie i po kraju, biorąc udział w zlotach i imprezach "Cyklista" zawiązał wiele znajomości z klubami miast ościennych jak i z klubami z całej Polski. Podczas wycieczek i rajdów oprócz poznawania pięknych zakątków i zwiedzania obiektów o walorach kulturowo-historycznych można też zbierać tzn. punkty na Kolarską Odznakę Turystyczną PTTK oraz na wiele innych ciekawych odznak turystyki kwalifikowanej. Cykliści z Włocławka przy współpracy z Kujawskim Oddziałem PTTK mają na swoim koncie organizacje paru zlotów i masę cieszących się powodzeniem rajdów, a od paru lat działając wspólnie z Informacją Turystyczną zabezpieczają przejazdy Rajdów Prezydenckich.

Zapraszając do wstąpienia w szeregi Włocławskich turystów rowerowych "Cykliści" zapraszają również na swoją stronę i forum internetowe.

Z turystycznym pozdrowieniem Roger